POBEDA ZA KRAJ JESENJE AGONIJE

Partizan – Borac – 2:1 (1:1).

Fudbaleri Partizana pobedom su okončali jednu od najgorih (ako ne i najgoru) sezonu u istoriji, i završili je na četvrtom mestu na tabeli, 26 bodova manje od prvoplasiranog tima.

Kako je Partizan igrao ove polusezone, pravo je čudo što se našao na tako visokoj poziciji, i to samo zahvaljujući brojnim kiksevima konkurentskih timova, što nikako nije za pohvalu, s obzirom da se s konkurentima bori za drugu poziciju, nešto što nikada nije bilo u stilu šampiona kakav je Partizan.

Meč je počeo ujednačenom igrom, ali se psihičko posrnuće i loša atmosfera, podgrejana praznim tribinama (za šta se aktuelna uprava nije ni žalila, sami prosudite zašto) osetila u igri crno-belih, što je rezultiralo vodećim golom Čačana u 17.minutu, strelac je Jevtović, 0:1.

Od tog trenutka Borac je izgledao dosta organizovanije u odbrani i brže u napadu i Partizan je malo šta uspeo da uradi. U 21.minutu Leković sa strane ubacuje loptu Abubakaru, ali on iz okreta šutira preko gola. 9 minuta kasnije, Andrija Živković, kome je ovo verovatno poslednja utakmica u crno-belom dresu (što je još tužnije, pred praznim tribinama), šutira nakon pasa Lukića ali Čačani uspevaju izblokirati udarac. Ipak, u 38.minutu, nakon dodavanja još jednog igrača koji je najviše pružio ove polusezone, a verovatno se večeras oprostio od crno-belog dresa, Brašanca, Andrija matira golmana Bajića za 1:1. Do kraja poluvremena, osim odličnog šuta Kneževića i odbrane Kljajića, nismo videli ništa interesantno.

U drugom poluvremenu, Partizan konačno preuzima inicijativu i počinje da igra fudbal, pokušavajući na trenutke ličiti na ekipe iz prethodnih sezone koje su ovakve protivnike dobijale rutinski, šampionski… Igralo se čvrsto i s puno duela na obe strane, ali Partizan je bio dosta konkretniji. Uprkos tome, Knežević se 59.minutu našao sam ispred Kljajića i prebacio loptu preko prečke. 4 minuta kasnije sjajan prodor Abubakara, koji je promešao par igrača, dodao Živkoviću, koji mu je vraća, Abu šutira a golman Borca teškom mukom brani. Kombinacija koju ćemo teško ponovo gledati u Partizanu…

Samo minut kasnije veliki promašaj Božinova, ostao je potpuno sam, golman praktično savladan, ali ipak nedovoljno za gol. Partizan u narednih 20-tak minuta nastavlja kontrolisati igru, napadati, prvo je Lukić nakon odličnog pasa Kosovića šutirao, golman je odbranio, a Živković odbijenu loptu šalje pored gola. Odmah zatim, nova šansa, šutira i Božinov iz prve, ali štoper i golman Borca jedva sprečavaju gol. A onda, u 85.minutu, sjajan pas Stevanovića, izbacuje Božinova, koji koristi novu veliku šansu i šalje loptu iza Bajića za 2:1. Do kraja utakmice viđen je još i žuti, potom crveni Stevanovića, na malo je reći nelogičan način, ali to se i naviklo sa suđenjem Vlade Glođovića…

Polusezona je gotova, nadamo se i jedna agonija Partizana i njegovih navijača. Bruka i sramota koju smo doživljavali ovih 5 meseci je nešto što se teško zaboravlja. 2 katastrofalna trenera niskog kvaliteta i morala, ekipa koja je u dosta trenutaka više ličila na ˘raspuštenu bandu˘, igrača koji ne poštuju sveti dres niti sport koji se bave, i uprava, koja je njih dovela, vodeći se ličnim interesima i dogovorima, umesto interesa kvalitetnijeg Partizana. Ništa se bolje nije moglo očekivati kad se oteraju Nikolić, Lazović, Branko Ilić, Drinčić, a dovedu zamene koje zajedno ne vrede ni kao jedan od pomenutih, sa raznih terena Jelen Superlige ili rekonvalescenata i bivših fudbalera iz inostranstva. Uprava je u letnjem prelaznom roku potrošila 0 evra, a od prethodnih transfera zaradila nekoliko miliona. Nadajmo se da ćemo se zajedno potruditi da konačno pokrenemo pitanje gde je taj novac otišao i šta je uprava imala na umu kada je razmišljala na taj način, koji je neminovno vodio do ovog katastrofalnog stanja u kom smo završili polusezonu. Vreme je da ti ljudi preuzmu odgovornost, ili da ih na to makar nateramo, jer Partizan više ne može trpeti nerad, neznanje, alavost i novac ˘zagubljen˘ u džepovima, tompusima, odelima, torbama, automobilima ljudi koji to ni na koji način nisu zaslužili.

Polusezona je završena, ali prava i najbitnija utakmica tek počinje. Ulog je život Partizana, a na nama je da je odigramo borbeno, srcem i ne predajemo se do poslednjeg minuta. Biće vredno toga.