CRNO-BELI GASTARBAJTERI: BLISTAJU LJAJIĆ I LUKAČ, RAĆIN PRVENAC, GOLOVI MARKOVIĆA I BRKOVIĆA

Nedelju iza nas obeležile su odlične partije Adema Ljajića i Milana Lukača koji su u odličnoj formi, kao i prvenac u dresu Dinama Radosava Petrovića koji se polatko ustaljuje u startnih 11 ukrajinskog šampiona.

Adem Ljajić je u usponu forme! Naš bivši fudbaler je ovog vikenda doneo svojim golom minimalnu pobedu Interu nad Đenovom na Đuzepe Meaci. Stevan Jovetić je takođe bio starter ali je teren napustio u 74. minutu. Ivan Radovanović odigrao je kao starter 80 minuta u pobedi Kjeva na gostovanju Frozinoneu.

Stefan Savić odigrao je svih 90 minuta u pobedi Atletika na gostovanju Reusu u okviru kupa (1:2), dok je prvenstvenu pobedu nad Granadom, takođe u gostima (0:2), odgledao sa klupe. Antonio Rukavina propustio je kup duel sa Hueskom na kojem je Viljareal kao gost poražen (3:2), kao i prvenstveni meč sa Rajo Valjekanom na kojem je njegova ekipa slavila na Madrigalu (2:1). Stefan Šćepović odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Rajo Valjekanu u okviru kupa na kojem je Hetafe poražen (2:0), dok je u prvenstvenom porazu od Reala na Santijago Bernabeu (4:1) odigrao drugo poluvreme. Saša Marković ušao je na teren u 75. minutu meča u kojem je njegova Kordoba kao gost slavila pobedu nad Đironom (1:2).

Aleksandar Mitrović odgledao je sa klupe pobedu Njukasla nad Liverpulom na domaćem terenu (2:0).

Miloš Jojić ušao je na teren u 71. minut meča u kojem je njegov Keln kao domaćin minimalnim rezultatom poražen od Augzburga.

CSKA iz Moskve završio je jesenji deo sezone ruskog šampionata na prvom mestu, uprkos novom porazu od Amkara (2:0) u gostima, Zoran Tošić ušao je na teren u 75. minutu. Petar Škuletić ušao je na teren u 70. minutu meča u kojem je Lokomotiva kao domaćin remizirala sa Uralom (2:2). Milan Perendija odgledao je sa klupe remi bez golova Mordovije sa Terekom u Saransku.

Radosav Petrović postigao je svoj prvenac u ubedljivoj pobedi Dinama na gostovanju Metalurgu u Zaporožju (0:6). Bravo za Raću koji se polako ustaljuje u startnih 11 Dinama.

Vojislav Stanković propustio je dva prošlonedeljna meča Gabale u kojima su u kupu na domaćem terenu savladani Mil-Mugan (7:0) i u prvenstvu u gostima Hazar minimalnim rezultatom.

Ljubomir Fejsa odigrao je kao starter 67 minuta u pobedi Benfike nad Akademikom na domaćem terenu (3:0).

Milan Lukač propustio je pobedu u kupu nad Dardanelsporom (5:0 na domaćem terenu), ali je zabeležio još jednu odličnu partiju u prvenstvenom meču sa Sivasporom na kojem je Akhisar kao domaćin slavio minimalnim rezultatom. Nemanja Tomić propustio je kup duel sa Etimesgutom na kojem je Genčlebirligi kao gost poražen minimalnim rezultatom, kao i gostovanju Basakšehiru u okviru prvenstva (2:0 za domaćina). Lamin Dijara odgledao je sa klupe gostovanje24Erciansporu na kojem je Antalija slavila tek nakon izvođenja penala, kao i prvenstveni poraz na gostovanju Konjasporu (3:2). Lazar Marković ušao je na teren u 86. minutu meča u kojem je Fenerbahče remizirao kao gost sa Gaziantepsporom (2:2). Nemanja Kojić odigrao je svih 90 minuta u minimalnom porazu Gaziantepa BB na gostovanju Adani.

Makabi našeg Slaviše Jokanovića odigrao je bez golova na gostovanju Hapoelu Kfar Šabi, a Nikola Mitrović je na teren ušao u 77 minutu. Milan Smiljanić i Branislav Jovanović odigrali su svih 90 minuta u duelu svojih timova u Netanji koji je završen bez golova, a Smiljanić je bio standardan i na gostovanju Bnei Jehudi u okviru kupa (1:1). Makabi iz Haife poražen je minimalnim rezultatom kao domaćin od Makabija Petah Tikve u okviru kupa, dok je u prvenstvu na gostovanju savladan gradski rival Hapoel (2:4). Vladimir Stojković propustio je kup duel, dok je u prvenstvu bio standardan ali i postigao autogol, dok je Nikola Drinčić u prvenstvu odigrao ceo meč, a u kupu na teren ušao u 84. minutu.

Miralem Sulejmani odigrao je svih 90 minuta na gostovanju Lucernu na kojem je njegov tim poražen (3:1), ali i promašio penal.

U direktnom duelu naših bivših fudbalera, upešniji je bio Vladimir Volkov, čiji je Mehelen kao gost savladao Muskron (2:3). Vladimir Volkov odigrao je ceo meč, kao i naši bivši fudbaleri u redovima Muskrona, s tim što je FIlip Marković bio strelac jednog gola za svoj tim na asistenciju Marka Šćepovića. Kada je u pitanju kup, Muskron je slavio minimalnu pobedu nad Luvenom, Nikola Aksentijević je odigrao 75 minuta kao starter, FIlip Marković 88, dok je Nikola Gulan na teren ušao u 78. minutu meča. Vladimir Volkov je odigrao svih 90 minuta u kup meču u kojem je Mehelen slavio kao domaćin nad Beverenom (2:1), dok je Žarko Tomašević propustio i pobedu Kortrijka u kupu nad Anderlehtom na domaćem terenu (4:2), i poraz u prvenstvu na gostovanju Lokerenu (3:1).

Rajko Brežančić odigrao je 74 minuta u minimalnom porazu AZ Alkmara na domaćem terenu protiv Den Haga, dok Danilo Pantić nije bio u protokolu za meč protiv PSV u kojem je Vitese kao domaćin poražen takođe minimalnim rezultatom.

Luka Stojanović zamenjen je u nadoknadi meča u kojem je njegov Apolon slavio minimalnim rezultatom na gostovanju vodećem APOEL-u, dok Simon Vukčević nije bio u protokolu za meč u kojem je Paralimni kao domaćin poražen od Anortozisa (0:2).

Odigrana su dva kola fudbalskog prvenstva Mađarske. Tomislav Pajović odigrao je svih 90 minuta u pobedi Vašaša nad Bekešabom 1912 na domaćem terenu (4:0), i u porazu na gostovanju ekipi MTK (2:1). Dušan Brković odigrao je svih 90 minuta i postigao gol u remiju Debrecina sa Haladašom, u gostima (2:2), a bio je standardan u svom timu i u porazu od Videotona na domaćem terenu (1:2). Branko Pauljević odigrao je ceo meč u kojem je njegova Puškaš Akademija kao domaćin remizirala sa Ujpeštom (1:1), dok je u porazu od Honveda, takođe na domaćem terenu (0:3), odigrao 74 minuta.

Brana Ilić propustio je gostovanje u kupu, na kojem je Janjina savladala Aharnaikos (1:2), dok je u u prvenstvu odigrao svih 90 minuta u kojem je Janjina kao domaćin poražena minimalnim rezultatom od Levadijakosa. Marko Markovski odigrao je jedno poluvreme i zabeležio asistenciju na gostovanju Ergotelisu u okviru kupa na kojem je njegov Panetolikos poražen (3:2), dok je u remiju sa Atromitosom na domaćem terenu, u prvenstvenom meču (1:1) odigrao svih 90 minuta. Agrotikos Asteras Gorana Stevanovića poražen je minimalnim rezultatom od Smirnisa na domaćem terenu.

Odigrana su dva kola austrijske Bundeslige. Nemanja Rnić bio je standardan u remiju Volfsbergera na gostovanju Salcburgu, i u pobedi nad bečkom Austrijom na domaćem terenu (2:0).

Sarajevo našeg Miodraga Ješića doživelo je minimalan poraz na gostovanju Širokom Brijegu.

Aleksandar Miljković se za promenu našao na klupi i odgledao remi Splita i Lokomotive na domaćem terenu (1:1).

Nebojša Marinković odigrao je svih 90 minuta u minimalnom porazu Pert Glorija na gostovanju Adelaidu.