Crno-beli gastarbajteri: Nedelju obeležili golovi Kojića

Iza nas je dobra nedelja za par momaka poput Kojića, Lukača, Branka Ilića, Stojkovića, Rukavine, Obradovića.

Kao i uvek, krećemo od Premijer lige. Aleksandar Mitrović odigrao je ceo meč na gostovanju Sanderlendu, ali je njegov Njukasl ubedljivo poražen u lokalnom derbiju (3:0).

Stevan Jovetić odigrao je kao starter 85 minuta, dok je Adem Ljajić sa klupe ušao u 78. minutu meča na gostovanju Palermu, na kome je njihov tim remizirao (1:1). Ivan Radovanović propratio je sa klupe minimalni poraz Kjeva, bodove iz Verone odneo je Napoli.

Stefan Savić odigrao je ceo meč u ubedljivoj pobedi Atletika nad Astanom na Visente Kalderonu (4:0), dok je prvenstvenu pobedu nad Valensijom propratio sa klupe (2:1). Nekoliko redova ispod pomenuli smo učinak Antonija Rukavine u Ligi Evrope, dok je u remiju bez golova na gostovanju Las Palmasu učestvovao provevši na terenu finiš utakmice, ušao je u 83. minutu meča. Stefan Šćepović odigrao je ceo meč u kome je njegov Hetafe deklasiran na gostovanju Sevilji (5:0). Ceo meč odigrao je i Saša Marković na gostovanju na kome je Kordoba poražena od Alavesa (3:2).

Miloš Jojić odgledao je sa klupe ubedljiv poraz Kelna na gostovanju Bajernu (4:0).

Zoran Tošić odigrao je ceo meč u okviru Lige šampiona protiv Mančester Junajteda u Moskvi (1:1), ali nije bio u kombinaciji za gostovanje u Groznom na kome je njegova ekipa odigrala meč bez golova. Petar Škuletić ušao je na teren u 76. minutu ali nije uspeo da spreči poraz Lokomotive od Rostova na domaćem terenu (0:2), dok je remi sa Bešiktašem u okviru Lige Evrope odgledao sa klupe (1:1 u Moskvi). Milan Perendija odgledao je sa klupe remi Mordovije sa Kubanjom u Saransku (1:1). Branimir Petrović odigrao je 75 minuta kao starter u meču u kome je njegov Volgar-Astrahan na svom terenu slavio protiv Saratova (2:0).

Radosav Petrović odgledao je sa klupe remi bez golova Dinama u duelu sa Čelzijem u okviru Lige šampiona.

Dinamo naših Vuka Rašovića i Ljubiše Rankovića ubedljivo je poražen na gostovanju Viljarealu u okviru Lige Evrope (4:0). Nenad Adamović odigrao je drugo poluvreme za goste, dok je u redovima domaćih Antonio Rukavina odigrao ceo meč i bio asistent kod drugog gola. U okviru prvenstva Dinamo je kao domaćin slabio u duelu sa Slavijom (2:0), a Nenad Adamović odigrao je ceo meč.

Vojislav Stanković odigrao je svih 90 minuta duela Gabale sa Borusijom iz Dortmunda u okviru Lige Evrope (1:3 za goste), kao i 80 minuta u remiju bez golova sa Zirom na domaćem terenu.

Branko Ilić bio je standardan na gostovanju Atletiku na Visente Kalderonu kao i na gostovanju Kairatu na kome je njegova ekipa ostvarila minimalnu pobedu. Ceo meč odigrao je i Branislav Trajković na gostovanju Pavlodaru na kome je njegov Ordabaši slavio (1:2).

Ljubomir Fejsa odgledao je sa klupe poraz Benfike na gostovanju Galatasaraju (2:1), dok je u lisabonskom derbiju u kome je njegov tim na domaćem terenu ubedljivo poražen od Sportinga (0:3) ušao u igru na startu drugog poluvremena, da bi u 67. minutu napustio meč zbog povrede.

Kada su naši bivši igrači u Turskoj u pitanju, vikend je obeležio Nemanja Kojić koji je za 85 minuta na terenu, sa dva gola doneo pobedu svojoj ekipi na gostovanju Trabzonu (1:2). Milan Lukač ostao je nesavladan na gostovanju Rizesporu (0:2). Genčlerbirligi je kao domaćin minimalnim rezultatom savladao Osmanlispor, Nemanja Tomić je na teren ušao u 70. minutu. Antalija je na domaćem terenu ubedljivo poražena od Bešiktaša (1:5), a Lamin Dijara je na teren ušao u 82. minutu. Lazar Marković odigrao je kao starter 88 minuta u velikom istanbulskom derbiju u kome je njegov Fenerbahče kao domaćin remizirao protiv Galatasaraja (1:1). Marković je odigrao kao starter i 84 minuta u meču Lige Evrope protiv Ajaksa, u kome je njegov tim minimalnim rezultatom slavio kao domaćin.

Miralem Sulejmani odigrao je kao starter 77 minuta na gostovanju Bazelu na kome su Jang Bojsi poraženi minimalnim rezultatom.

Rajko Brežančić odgledao je sa klupe poraze AZ Alkmara na domaćem terenu od Augzburga (0:1) u okviru Lige Evrope i Fajnorda u Roterdamu (3:1) u okviru 10. kola holandskog prvenstva. Danilo Pantić ušao je u igru u 84. minutu u meču u kome je Vitese na svom terenu poražen od Ajaksa (1:3).

Ivan Obradović bio je standardan u pobedama nad Totenhemom (2:1) i Brižom (3:1) na domaćem terenu u okviru Lige Evrope i fudbalskog šampionata Belgije, a u prvenstvenom meču je zabeležio i novu asistenciju (kod prvog gola Anderlehta). Ceo meč odigrali su i Žarko Tomašević u porazu Kortrijka na gostovanju Sent Trudenu (2:1), Vladimir Volkov u porazu Mehelena kao domaćina u meču sa Varegemom (3:4) i Nikola Aksentijević u ubedljivoj pobedi Muskrona na gostovanju Genku (0:4). Marko Šćepović, Nikola Gulan i Filip Marković nisu bili u kombinaciji za ovaj meč.

Brana Ilić odigrao je 76 minuta kao starter u meču u kome je Janjina kao domaćin poražena od Asterasa (1:2), dok je Marko Markovski odigrao ceo meč, u kome je njegov Panetolikos kao domaćin istim rezultatom poražen od Plataniasa. Markovski je bio asistent kod jedinog gola domaćih.

Simon Vukčević odigrao je ceo meč za Paralimni na gostovanju Doksi na kojem je njegov tim poražen (2:1), dok je Luka Stojanović kao starter odigrao 85 minuta u ubedljivoj pobedi Apolona na gostovanju Aja Napi (0:3).

Milan Smiljanić odigrao je kao starter 55 minuta na gostovanju Bnei Sakinu u meču koji je završen najnepopularnijim rezultatom. Makabi je u Haifi deklasirao Hapoel iz Akre (4:0), a sva trojica naših internacionalaca, Vladimir Stojković, Nikola Drinčić i Branislav Jovanović, proveli su na terenu svih 90 minuta. Makabi našeg Slaviše Jokanovića poražen je u Tel Avivu od Beitara (2:4), te su tako zaokružili lošu nedelju koja je započela porazom na gostovanju Portu (2:0) u okviru Lige šampiona. Nikola Mitrović odigrao je u Portugalu 56 minuta kao starter.

Na našu žalost propustili smo da ispratimo Nemanju Rnića koji je 1. septembra potpisao novi ugovor sa austrijskim Volfsbergerom i nastupio u već 6 utakmica (u svakoj odigrao ceo meč), zaključno sa porazom na gostovanju Šturmu ovog vikenda (2:0), kao i početak prvenstva Australije, u kome je Nebojša Marinković odigrao 75 minuta kao starter u prvom kolu i ceo meč protiv Adelajd Junajteda u trećem odigranom sad za vikend u kome je njegov Pert Glori slavio kao domaćin (3:1), te ćemo i ovu dvojicu naših bivših fudbalera ispratiti u narednom periodu.

Tomislav Pajović nije bio u kombinaciji za meč sa Ujpeštom, a njegov Vašaš je poražen kao gost (2:0). Branko Pauljević i Dušan Brković odigrali su svih 90 minuta u duelu njihovih timova (1:1).

Aleksandar Miljković nije bio u protokolu ni za gostovanje Zagrebu, na kome je njegov Split slavio (1:2).

Ekipa Sarajeva našeg Miodraga Ješića doživela je poraz na gostovanju ekipi Mladosti (1:2).