Zvezda ubedljiva protiv Partizana, crno-beli promašili penal

Omladinci Crvene zvezde savladali su večitog rivala Partizan u derbiju devetog kola Omladinske lige Srbije odigranom podno severne tribine stadiona Rajko Mitić – 3:1 (0:0)

Živo je u nedelju bilo od ranih jutarnjih časova u Ljutice Bogdana, u planu su bila dva derbija mlađih kategorija, ali su se na kraju za bodove borili samo omladinci, s obzirom na to da kadeti Partizana nisu odstupili od najava da neće doći u goste crveno-belima zbog odlaska na turnir u Mađarsku.

Neuobičajeno za fudbalske prilike u mlađim kategorijama utakmice su umesto ispod južne tribine stadiona “Rajko Mitić” pomerene na pomoćni teren ispod severne tribine kako bi moglo da dođe više navijača.

U omladinskom derbiju repriza nedavnog duela seniora na stadionu Crvene zvezde, koji je pripao domaćinima rezultatom 3:1. Posle poluvremena bez golova, tokom kojeg crno-beli nisu realizovali penal (Čermelj u 20. minutu), Zvezda je povela fantastičnim golom Adžića u 47. minutu. Tri minuta kasnije Petrov je izjednačio, a posle drugog sumnjivog penala na utakmici, Tufegdžić je u 60. minutu vratio prednost na stranu domaćina. Konačnih 3:1 postavio je doskorašnji fudbaler crno-belih Platiša u 87. minutu.

Oko 1.000 prisutnih među kojima je bilo i mnogo prvotimaca Crvene zvezde, ostalo je uskraćeno za kadetski derbi koji je trebalo da počne u 12.00. Partizan se shodno ranijim najavama nije pojavio na terenu zbog obaveza na turniru u Mađarskoj, pa će utakmica izvesno biti registrovana rezultatom 3:0 za Crvenu zvezdu.